Wiele osób prowadzi działalność gospodarczą w formie mikro lub małego przedsiębiorstwa. Dla tego typu firm ważna jest płynność finansowa, jednak nie zawsze da się przewidzieć wszystkie wypadki, które nas spotkają. Jak wygląda pożyczanie pieniędzy przez osoby prowadzące działalność gospodarczą?
Bank czy parabank?
Pierwsze kroki w momencie, kiedy potrzebna jest dodatkowa gotówka, można skierować do banku. Często jednak te nie są zbyt przychylne udzielaniu kredytów lub pożyczek osobom prowadzącym działalność gospodarczą, a co dopiero zaczynającym lub tym, które uprawiają tak zwane „wolne zawody”. Ponadto, formalności dotyczące pożyczki w banku potrafią przerosnąć nie jedną firmę, a co dopiero mikroprzedsiebiorcę. W takich momentach dobrym rozwiązaniem jest rozważenie pożyczki w parabanku. Istnieje wiele form zobowiązań, na dodatek bardzo wygodnych – na przykład https://www.ratkomat.pl/dla-firm. Dzięki temu, że przedsiębiorca bierze pożyczkę w zaciszu własnego biura lub domu, ma możliwość zapoznania się szczegółowo ze wszystkimi dokumentami i załącznikami, które będzie musiał podpisać. Dodatkowo, bardzo wygodne jest samodzielne ustalenie warunków pożyczki, szczególnie co do kwoty i terminu spłaty zobowiązania. Jednak największą zaletą jest to, że zawarcie umowy przez Internet to minimum formalności i bardzo szybka decyzja pożyczkowa, do tego stopnia, że pieniądze już następnego dnia mogą znaleźć się na firmowym koncie. Takie rozwiązanie nie jest oczywiście pozbawione wad. Zazwyczaj, w porównaniu do zobowiązań udzielanych przez banki, RRSO w parabankach jest drastycznie wyższe, przez co koszty pożyczki mogą czasami podwoić kwotę pożyczki.
Zdarzają się takie sytuacje w życiu, kiedy potrzeba pieniędzy na już. Ważne, aby w takich momentach wybrać dla siebie jak najkorzystniejszą opcję, nie tylko ze względu na koszty, ale również czas. Przed podpisaniem zobowiązania należy jednak uważnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy.