Dlaczego trzeba wybierać opał ze sprawdzonego źródła?
W Polsce w ostatnim czasie coraz trudniej o dobry jakościowo opał. Na rynku pojawili się handlarze, którzy oferują miał z nieznanych źródeł. Klienci decydują się na zakup kiepskiej jakości węgla lub ekogroszku, gdyż przerażają ich ceny w składach opału. Czy słusznie? Odpowiedź poniżej.
Alpari.com.pl – znane, sprawdzone miejsce
Znani, doświadczeni dystrybutorzy węgla i ekogroszku zwracają uwagę na to, by kupować dobrej jakości opał. Dlaczego? Jest on nie tylko bezpieczny, ekonomiczny, ale również pochodzi ze sprawdzonego źródła. W przypadku zakupu większej ilości węgla, klient może liczyć na atrakcyjne rabaty. Dodatkowo, składy oferują dowiezienie opału w każde miejsce w Polsce.
Opał wysokiej jakości ma wiele zalet w porównaniu z węglem lub ekogroszkiem niskiej jakości. Po pierwsze, jest ekonomiczny, ponieważ zawiera niewielką ilość szkodliwych chemikaliów, co zmniejsza koszty utylizacji. Ponadto jest przyjazny dla środowiska, ponieważ zmniejsza emisję CO2 i wspiera działania na rzecz ochrony przyrody. Dodatkowo, klienci zużywają mniej węgla, by ogrzać np. duży dom jednorodzinny. Wreszcie, ludzie, którzy kupują opał w sprawdzonych miejscach dostrzegają, iż znacznie mniej węgla zużywają.
Dobry jakościowo węgiel
Klienci, którzy chcą kupić dobrej jakości opał, powinni pamiętać o kilku kwestiach. Warto zawsze zapytać sprzedawcę o klasę węgla, którą wyraża się za pomocą 3-członowego symbolu (np. klasa 26-07-06 oznacza węgiel o wartości opałowej co najmniej 26.000 kJ/ kg, zawartości popiołu maksymalnie 7 % i zawartości siarki maksymalnie 0,6 %).
Dobrze, gdy klient jest świadomy, jaki typ węgla chce kupić
Na alpari.com.pl jest dokładnie wyjaśnione, że typy węgla to naturalne cechy charakteryzujące jego przydatność: węgiel płomienny typ 31.1 i 31.2 to opał, który sprawdza się we wszystkich kotłach i paleniskach, a np. typ 32.2 – to węgiel słabo spiekający.
Dlaczego warto wydać więcej na dobrej jakości opał?
Opał dobrej jakości ma wiele zalet w porównaniu z paliwami niskiej jakości – w tym wyższą wydajność i niższą emisję. Opał niższej jakości wytwarza również więcej CO2, co prowadzi do bardziej kwaśnego środowiska, które negatywnie wpływa na całe życie ludzkie wśród innych form życia zwierzęcego na planecie, którą nazywamy Ziemią!