Wszystko na temat szkolenia dla firm
Szkolenia dla firm to idealny sposób na rozwój pracowników. Dzięki nim zdobywa się nową wiedzę i nabywa się nowych umiejętności. Ponieważ obecnie na rynku konkurencja wśród firm jest bardzo duża, wzrasta także potrzeba rozwijania się i podnoszenia kompetencji kadry. Szkolenia dla firm przeprowadzane są na różne tematy.
Rodzaje szkoleń dla firm
Szkolenia dla firm i zakładów pracy podzielić można na cztery podstawowe rodzaje. Po pierwsze są to szkolenia zawodowe. Zapewniają osobom uczestniczącym w szkoleniach nabywanie konkretnej wiedzy związanej bezpośrednio ze stanowiskiem pracy. Przeprowadzane są przede wszystkim z zakresu budownictwa, handlu, księgowości i informatyki. Innym rodzajem są szkolenia językowe, które odbywane są wtedy, gdy na konkretnym stanowisku pracy wymagana jest znajomość drugiego języka w zakresie podstawowym. Odbycie takiego szkolenia może być warunkiem otrzymania posady.Szkolenia BHP, te najbardziej znane, są prowadzone z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy. Są obowiązkowe dla każdego pracownika, który rozpoczyna pracę i powtarzane co parę lat.Szkolenia z kompetencji miękkich uczą, jak radzić sobie w sytuacjach niecodziennych i stresujących, które wymagać będą od pracownika określonych zachowań, cech i technik. Szkolenia te uczą, jak negocjować umowy sprzedażowe i jak komunikować się oraz jak być asertywnym.
Sposób prowadzenia szkoleń
W zależności od rodzaju przeprowadzanego szkolenia może odbywać się ono na miejscu, w zakładzie lub poza nim. Można także szkolić się przez internet. Niektóre firmy organizują nawet kilkudniowe wyjazdy szkoleniowe.Szkolenia dla firm przeprowadzane są przez trenerów lub osoby, które mają do tego uprawnienia. Niektóre z nich mogą kończyć się krótkim testem lub egzaminem, potwierdzającym nabytą wiedzę.
Korzyści dla pracodawcy płynące z przeszkolenia pracowników
Pracodawca zyskuje przede wszystkim wyszkoloną, profesjonalną kadrę, a w przypadku szkoleń BHP, zapewnia bezpieczeństwo w pracy. Poza tym szkolenia takie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, pod warunkiem, że będzie ono związane bezpośrednio ze zwiększaniem kompetencji i zdobywaniem umiejętności potrzebnych w tym konkretnym zakładzie pracy.